Монолітний залізобетон в сучасному будівництві Друк
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Статті
Написав Vitaliy Balatskiy   
П'ятниця, 26 липня 2013, 13:05

Монолітний залізобетон в сучасному будівництві

Минуло близько 140 років з часу винаходу залізобетону і тепер без нього неможливо уявити ні одного будівельного майданчика.
Адже суть роботи залізобетону геніальна, і в той же час дуже проста. Залізобетон складається з бетону, всередині якого захований арматурний каркас. Така взаємодія двох матеріалів надає залізобетону масу позитивних характеристик. По-перше, здатність сприймати навантаження стиснення, вигину і розтягування в будь-яких комбінаціях. По-друге, низька собівартість в порівнянні з металоконструкціями.

По-третє, технологічність, адже в нинішній час немає такої конструкції будівлі, якої не виготовляли б із залізобетону. По-четверте, стійкість до впливу високих температур і агресивних середовищ. Зараз винайдено велику кількість різновидів залізобетону з додаванням різних добавок, які надають йому додаткові особливі властивості.

Однак, разом з даними властивостями є і деякі особливості цього будівельного матеріалу. В основному, це пов'язано з властивостями бетону. Тобто при виготовленні монолітних залізобетонних конструкцій потрібно швидка доставка бетону від заводу-виробника на будівельний майданчик.

В іншому випадку бетон в дорозі почне схоплюватися і втратить необхідні для бетонування характеристики.

Крім цього, після закінчення бетонування потрібно витримати конструкцію в опалубці до затвердіння бетону. А потім, доведеться почекати певний час, поки конструкція не набере необхідну міцність. Тільки після цього нову конструкцію можна буде навантажувати. Крім цього, у зв'язку з тим, що виготовлення конструкцій відбувається на будівельному майданчику, підвищуються вимоги до кваліфікації робітників-будівельників. Також має бути посилений контроль якості будівельних робіт, щоб в подальшому не довелося виправляти помилки у вже затверділих конструкціях.

А ще, заводи-виробники бетонних сумішей в гонитві за прибутком можуть знизити якість своєї продукції. Тому марку бетону необхідно постійно контролювати.

Якщо ж ви вирішили використовувати збірні залізобетонні конструкції, то перелічені вище особливості відразу «відпадають». Монтаж елементів конструкції будівлі проводиться значно швидше. А ось недоліком збірного залізобетону є його обмежений асортимент. Зазвичай заводи-виробники виробляють найбільш затребувані елементи.

У разі необхідності застосування нестандартних конструкцій потрібно буде або замовити на тому ж заводі-виробнику окремі елементи, або ж використовувати монолітний залізобетон.

Таким чином, правильно організувавши роботу на будівельному майданчику, все більше будівель будують саме з монолітного залізобетону. І тільки завдяки властивостям цього матеріалу ми маємо можливість споглядати забудови однотипними будинками цілих кварталів, а індивідуальні, не схожі один на одного, архітектурні шедеври.

Якщо Ви зацікавлені в професійному миючому обладнання, щоб Вами без проблем здійснювалася миття фасадів москва, то рекомендуємо звернутися в компанію «БРИЗ», яка виробляє обладнання для миття фасадів ELEPHANT.
м. Москва, вул. Коцюбинського, буд.4.
Телефон: +7 / 495 / 443-5215