Лиштви для вікон своїми руками Друк
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Статті
Написав Vitaliy Balatskiy   
Середа, 31 липня 2013, 13:46

Лиштви для вікон своїми руками.

Домашня різьба по дереву, і подальше прикраса будинку-давня традиція російського народу. Раніше це носило релігійний характер, створювалися знаки-обереги, що захищають господарів будинку від злих сил.

Сьогодні різьба втратила свій початковий сенс, з'явилася здатність перетворити типові споруди.

Наші предки прикрашали свої маєтки різьбленням, яку можна розділити на три типи. Об'ємне різьблення використовувалася для оформлення сходових баласини або ковзанів дахів, де і зараз можна знайти голови звірів і птахів, вирізаних з дерева.

Лиштви на вікна часто прикрашали за допомогою рельєфного різьблення. Найбільшу популярність отримала прорізна різьба. Вона утворюється наскрізними пропилами.

Різновид прорізний-накладна різьблення. За цією технологією випиляний окремо візерунок наносять на головну деталь-основу.

Для новачків оптимальніше всього використовувати накладну різьблення. По перше можна прикрашати «рідні» лиштви, без ризику зіпсувати основу. По друге елементи орнаменту можна виготовляти окремо.

У третіх можливо використовувати будь-який матеріал.

Самий найпростіший проріз - круглий отвір, яке просто сверлится дрилем. Ще не наберетеся досвіду, вибирайте візерунки, що містять круглі отвори в якості окремих деталей або елементів орнаменту.

Також дуже важливо вибрати якісне дерево. Буває навіть у майстрів не отримують задумки, саме через неякісну деревини. Так що дуже важливо правильно вибрати матеріал.

За час роботи добре себе зарекомендувала деревина, продавана в цьому місці.

Робота

Вибравши орнамент, «розтягніть» його за величиною всієї деталі. Наклеюємо малюнок на заготівлю, дрилем свердлимо чорнові отвори, для введення пилки лобзика.

Всі візерунки володіють повторюваністю, їх можна вирізати окремо, і надалі використовувати для прикраси наличників.

Працюючи з електролобзиком не тисніть на інтсрумент, щоб прискорити роботу. Зайве тиск здатний зіпсувати пилку. Якщо робота йде занадто повільно, можливо ступі пилка, в цьому випадку її потрібно замінити.

Після закінчення робіт краю і поверхні вирізаних деталей шліфуються наждачкою, фарбуються або лакуються. Отримані деталі кріпляться до лиштви клеєм або цвяхами. Щоб виглядало ефектніше фон і орнамент забарвлюють контрастними кольорами.

Ось і все. Ви в результаті маєте неповторне прикрашення для вашого будинку.