Чавунні радіатори Друк
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Статті
Написав Vitaliy Balatskiy   
Понеділок, 30 вересня 2013, 13:07

Чавунні радіатори

Чавунні радіатори - опалювальний прилад, що застосовується в гідравлічних системах з гарячою водою і системах парового отопленія.Теплоносітелем є вода або пара, які передають своє тепло навколишньому повітрю. Повітря навколо радіатора нагрівається за рахунок конвекції і в наслідку поширюється по всій кімнаті. Більшість сучасних радіаторів використовують гарячу воду.

І якщо Ви вирішили купити чавунні радіатори, то Ви повинні дізнатися про них більше.

Радіатори складаються з серії порожнистих вертикальних секцій, які між собою з'єднані за допомогою ніпелів .. Розміри радіатора залежать від розміру опалюваної комнати.Матеріал цих радіаторів - сірий чавун, який добре віддає тепло і витримує високий тиск.

У документах виготовлювача повинен бути вказаний квадратний фут EDR (еквівалент прямого випромінювання) в одній секції радіатора. Даний показник буде змінюватися в залежності від його висоти. Помножте показник EDR на кількість секцій у зібраному радіаторі - це дасть загальна кількість квадратних футів EDR цього радіатора.

Візьміть число, що вийшло і помножте на 170 БТЕ на годину (для системи гарячого водопостачання) або на 240 БТЕ на годину (для парової системи).

Теплопродуктивність (рекомендації щодо збільшення):
• Радіатор повинен кріпитися паралельно поверхні підлоги для досягнення найкращих результатів
• Завдана фарба на чавун може перешкоджати передачі тепла. Можна знизити цей негативний ефект на 10-15%, якщо не фарбувати верх, боки і низ радіатора. Переконайтеся, що вентиль не заблоковано.
• Теплопродуктивність радіатора буде менше, якщо клапан засмічений.
• Не перекривайте радіатори шторами або меблями. Перед ними не повинно стояти нічого, що може перешкодити потоку тепла.
• Додаткове тепло буде відображатися в кімнату, якщо розмістити алюмінієву фольгу або металевий лист безпосередньо позаду радіатора.

Теплова потужність радіаторів залежатиме від декількох чинників:
• Температури навколишнього повітря в приміщенні
• Температури поверхні радіатора, яка, у свою чергу, залежить від температури пари або води, що проходять в радіаторі.
• Розміру площі поверхні радіатора.