Як правильно купити котел Друк
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Статті
Написав Надія Михалюк   
Неділя, 20 січня 2013, 12:40

4589

Дуже велика кількість людей, які будують собі будинок, або просто хто займається будівництвом, рано чи пізно задаються питанням: «Як правильно купити котел. На перший погляд питання здається досить дурним. Що значить «як правильно купити котел?». Невже тут можна зробити ракову помилку? Насправді, так!

Навіть якщо ви знаєте конкретно, якої потужності вам потрібен котел, на чому він буде працювати, знаєте, скільки він повинен приблизно коштувати, і навіть якої фірми ви хочете придбати котел, - все одно є ризик, що ви купите не те, що треба. Давайте спробуємо розібратися, в чому ж складність?По-перше, щоб купити котел, вам необхідно вирішити для себе, на чому працюватиме цей котел.

 

На сьогоднішній день це наступні варіанти: котел, що працює на газу (поки що ще найпопулярніший варіант), котел на твердому паливі, електричний котел, котел на пелетах (деревних гранулах). Газовий котел - це звичайно ж відмінний варіант, враховуючи те, що поки ще ціни на газ не піднялися, і якщо у вашому будинку є можливість провести газ. Недоліки газових котлів пов'язані з дозволами газових контор, особливо якщо мова йде про потужності котла понад 100 кВт.

 

Що ж робити, якщо в будинку немає газу? У такому випадку зазвичай ставлять або твердопаливний, або електричний котел.Твердопаливний котел - це дуже економічне опалення. Однак з твердим паливом є свої проблеми: часта дозавантаження полін (як мінімум 3-4 рази на добу), більш низький ККД і т.д.Що стосується електричних котлів, так тут всі проблеми на себе повинен брати Ваш гаманець. Топити електрикою дійсно виходить дуже дорого.Залишається ще один варіант - це пелетний котел.

 

Пелетні котли на Україні ще не настільки популярні, тому довіра до них невелика. Однак це всього лише питання часу. У країнах колишнього СНД котли на пелетах вже завоювали залізну репутацію. Пелетний котел - це котел, що працює на пресованих тирсі (деревних гранулах). Опалення на пеллетах економічно і безклопітну. До того ж котел на пелетах позбавить Вас від усіх проблем, пов'язаних з дозволами від газових контор.